Prawidłowe czyszczenie zębów – Opole

Niezmiernie ważna w profilaktyce chorób zębów i dziąseł jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Niestety wiele osób nie ma zielonego pojęcia o tym, w jaki sposób należy prawidłowo czyścić zęby. Podstawowym błędem, który najczęściej jest popełniany jest niewłaściwy dobór szczoteczki do zębów. Zazwyczaj posiada ona zbyt twarde lub zbyt miękkie włosie. Miękka szczoteczka nie wyczyści dokładnie wszystkich zakamarków pomiędzy zębami, twarda zaś może uszkodzić delikatne szkliwo i narazić zębinę na odsłonięcie, co może skutkować rozwojem nadwrażliwości. Niewłaściwe czyszczenie zębów prowadzi do rozwoju próchnicy i wielu innych chorób jamy ustnej. Jeżeli chcesz cieszyć się ładnym i zdrowym uśmiechem, to musisz bardzo dużą uwagę przywiązywać do bardzo dokładnego czyszczenia całej jamy ustnej. Absolutną podstawą jest dokładne szczotkowanie zębów po każdym spożytym posiłku. Dobrą praktyką jest również regularne płukanie jamy ustnej płynem specjalistycznym oraz używanie nici dentystycznych do wyciągania resztek jedzenia ze szpar pomiędzy poszczególnymi zębami. Warto też pić jak najwięcej wody. Wypłukuje ona z jamy ustnej nagromadzone bakterie, dzięki czemu uniemożliwia rozwój zakażeń bakteryjnych powodujących nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej.

Czasami zdarza się tak, że pomimo nawet bardzo starannej higieny jamy ustnej na zębach zbiera się kamień i brzydki osad. Jest to najczęściej spowodowane niewłaściwą dietą, w której występuje bardzo dużo składników barwiących. Jeżeli chcesz się pozbyć osadu i kamienia z zębów, to wybierz się na wizytę do gabinetu stomatologicznego i zgłoś lekarzowi swój problem. Wizyta taka zacznie się od ogólnego przeglądu stanu uzębienia (takie profilaktyczne wizyty powinny odbywać się przynajmniej raz na pół roku), a następnie po określeniu intensywności osadu lekarz podejmie decyzję o wyborze właściwej ścieżki leczenia. Kamień nazębny usuwa się przy pomocy skallingu. Jest to rodzaj zabiegu dentystycznego, podczas którego przy wykorzystaniu ultradźwięków rozbija się nagromadzony na zębach kamień. Osad nazębny jest z kolei usuwany podczas piaskowania. Celem piaskowania jest również wygładzenie powierzchni zęba oraz usunięcie drobnych przebarwień. Aby dobrze dbać o zęby musisz regularnie chodzić do dentysty. Jeżeli nie masz jeszcze swojego ulubionego gabinetu w okolicy, to możesz znaleźć odpowiedniego stomatologa przez internet. Wystarczy że w wyszukiwarce wpiszesz frazę “dentysta Opole” lub “stomatolog Opole”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>