Peeling kwasem glikolowym na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe są zmorą wielu kobiet oraz mężczyzn. Na ich powstawanie zwykle nie mamy większego wpływu, jednak możemy skutecznie je wygładzać, spłycać i zmniejszać ich widoczność poprzez stosowanie peelingów kwasem glikolowym. Zaoferuje nam je każdy profesjonalny salon kosmetyczny.

Dla każdego typu skóry

Peeling kwasem glikolowym jest zabiegiem wszechstronnym, który może być stosowany zarówno w przypadku skóry suchej, tłustej, młodej, jak i dojrzałej. Może on obejmować nie tylko twarz, ale i dekolt, szyję, ręce oraz plecy. Szczególnie zaleca się jego stosowanie na skórę tłustą, gdyż kwas glikolowy skutecznie normalizuje jej stan, hamując nadmierne wydzielanie sebum. Pomaga on również w leczeniu trądziku, odtyka pory i chroni przed pojawianiem się zaskórniaków, będących łatwym celem dla bakterii powodujących powstawanie ropnych, bolesnych pryszczy.

Gładka skóra

Kosmetyczka Wrocław (swiaturody.com/wroclaw,kosmetyczka,9.html) wykonująca zabieg złuszczania naskórka przy użyciu kwasu glikolowego może również pomóc spłycić blizny pozostałe po trądziku. W tym celu zaproponuje ona wykonanie peelingu przy wykorzystaniu kwasu o wysokim stężeniu np. 70%. Dzięki temu drobne blizny staną się o wiele gładsze i mało widoczne, a głębokie silnie się spłycą. Skóra odzyska też odpowiednią wilgotność oraz napięcie. Kwas rozjaśni również przebarwienia i piegi. W przypadku skóry dojrzałej twarz stanie się też jędrniejsza i odzyska młody, świeży wygląd.

Należy jednak pamiętać, że działanie kwasu glikolowego znacznie osłabia odporność skóry na promieniowanie UV. Z tego powodu nie zaleca się wykonywania peelingu latem oraz w momencie, gdy planujemy wybrać się na solarium. Brak skutecznej ochrony skóry przed promieniowaniem UV może bowiem skutkować pojawieniem się przebarwień niemożliwych do usunięcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>