Opalanie a depilacja laserowa

Obecnie w modzie jest kult ciała oraz dokonywanie w tym celu różnych estetycznych zabiegów. Popularnością cieszą się od dłuższego czasu solaria oraz salony kosmetyczne, w których można przeprowadzić przykładowo głębokie oczyszczanie skóry lub depilację laserową. Ten ostatni zabieg kosmetyczny służy do trwałego pozbycia się owłosienia w widocznych miejscach na całej skórze. Zatem w prosty sposób można na stałe pozbyć się włosków na nogach, rękach czy okolicach bikini. Jednak aby przeprowadzić laserową depilacje należy spełnić szereg wytycznych. Otóż podstawowym czynnikiem dyskwalifikującym jest opalanie. Osoba po intensywnym opalaniu zwłaszcza w solarium nie powinna iść na zabieg depilacji laserowej. Otóż wspomniany zabieg kosmetyczny polega na wysłaniu wiązki światła w stronę cebulki włosowej. Bardzo dobre efekty można osiągnąć mając jasną cerę i ciemne włosy. Jeśli ktoś ma cerę ciemną powinien się nastawić na kilkukrotne powtórzenie zabiegu, gdyż depilacja laserowa wykonana w takiej sytuacji jednokrotnie może nie dać zadowalających efektów. Zatem intensywne opalanie wyraźnie może zmniejszyć efekty depilacji laserowej.

Co więcej nieumiejętne opalanie może prowadzić do poparzeń skóry. A to z pewnością wykluczy osobę z przeprowadzenia zabiegu kosmetycznego. Zatem należy zapamiętać, że przed depilacją laserową należy unikać wszystkiego, co jest w stanie podrażnić skórę. Niestety do takich czynników zalicza się także elektryczne depilatory lub depilowanie woskiem. Te czynności muszą być odstawione na jakiś czas. Optymalnie powinno się odczekać około dwa tygodnie. Co więcej, przed depilacją laserową nie powinno się spożywać alkoholi. Z takiego zabiegu wykluczone są osoby w ciąży lub karmiące piersią. Chorzy na łuszczycę, opryszczkę i inne urazy skóry także muszą zaczekać do końca swojego leczenia. W celu przeprowadzenia depilacji laserowej należy wybrać profesjonalny gabinet kosmetyczny. Tylko w takim miejscu zabieg zostanie poprawnie przeprowadzony z trwałymi efektami. Jeśli więc kogoś interesuje depilacja laserowa Szczecin skupia najlepszych specjalistów w jednym miejscu. Jest tu wiele profesjonalnych salonów kosmetycznych (swiaturody.com). No i oczywiście urok samego miasta pozytywnie wpływa na samopoczucie. A to ważne dla naszego zdrowia i urody.

One thought on “Opalanie a depilacja laserowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>