Nowoczesne leczenie kanałowe zębów z użyciem mikroskopu

Kiedy słyszymy o leczeniu kanałowym, zwykle myślimy o dość uciążliwym, niejednokrotnie bolesnym leczeniu zębów. Tymczasem okazuje się, że z pomocą nowoczesnych technologii leczenie endodontyczne wcale nie musi być traumą dla pacjenta. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych można przecież skorzystać z możliwości leczenia kanałowego z pomocą mikroskopu. To coraz chętniej wybierana metoda.

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest leczenie kanałowe i kiedy jest ono nieodzowne. Leczenie endodontyczne wdrażane jest wtedy, gdy u pacjenta dojdzie do zapalenia nerwu: zwykle zapalenie to jest spowodowane daleko posuniętą próchnicą. Silne dolegliwości bólowe to znak, że konieczne będzie usunięcie tkanki zęba, którą objęło zapalenie. W trakcie leczenia stomatolog usuwa nie tylko zmieniony nerw, ale także dokładnie czyści kanały zęba, a na koniec wypełnia je specjalną substancją. Aby leczenie endodontyczne było skuteczne, konieczne jest ogromna precyzja. Ząb wewnątrz musi zostać dokładnie oczyszczony. W przeciwnym wypadku to nie koniec problemów.

Coraz częściej w nowoczesnym leczeniu kanałowym wykorzystywane są specjalne mikroskopy stomatologiczne. Umieszczony tuż nad głową leczonej osoby mikroskop pozwala na wygodny wgląd do wnętrza danego zęba. Leczenie kanałowe z pomocą mikroskopu ma szereg zalet. Przede wszystkim można liczyć na jego większą skuteczność. Pole zabiegowe widziane jest przez lekarza pod znacznym powiększeniem, zatem większe jest prawdopodobieństwo, że wnętrze zęba zostanie naprawdę dokładnie wyczyszczone. Czasami w obrębie zęba dochodzi do pęknięć i złamań, które są tak niewielkie, że nie widać ich bez mikroskopu. To jednak nie znaczy, że nie są one groźne. Także i w takim przypadku dobrze jest zdecydować się na leczenie pod mikroskopem. No i nie zapominajmy jeszcze i o tym, że tradycyjne leczenie kanałowe wymaga 2 lub nawet 3 wizyt. A w przypadku leczenia pod mikroskopem można z reguły wyczyścić i wypełnić chory ząb już podczas jednej wizyty.

Oczywiście nie każdy gabinet stomatologiczny może zaoferować tę nowoczesną formę leczenia.W Białymstoku jest jednak szereg stomatologów, którzy oferują nowoczesne metody.  Jeśli tylko przejrzymy ogłoszenia, szybko znajdziemy jakiś godny polecenia gabinet. W większych miastach, takich jak Białystok [informacje tutaj: dentysta-stomatolog.com > Białystok], można takie miejsca znaleźć już bez większych problemów i tym samym skorzystać z nowoczesnego, bardziej efektywnego leczenia.

One thought on “Nowoczesne leczenie kanałowe zębów z użyciem mikroskopu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>