Mezoterapia

Ludzie od zawsze szukali eliksiru młodości. Pragnienie utrzymania młodego wyglądu towarzyszyło ludziom przez wieki historii. Już starożytni szukali cudownego środka, dzięki któremu nie będą się starzeć. Dziś już wiemy, że całkowite zatrzymanie tego procesu jest niemożliwe, ale wiemy też że istnieje wiele sposobów na ograniczenie tempa starzenia się skóry.
Dzisiejsza kosmetyka i medycyna estetyczna oferują wachlarz usług, dzięki którym można chociaż na chwilę zatrzymać czas. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia. Zabieg ten polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwej różnego rodzaju substancji odżywczych i regenerujących. W zależności od sposobu dostarczenia tych substancji mezoterapia może być igłowa – jeśli dostarczenie preparatu odbywa się poprzez wstrzyknięcie, lub bezigłowa – jeśli wykorzystuje się do tego celu impulsy elektryczne lub ultradźwięki. O ile metoda igłowa wymaga precyzyjnego nakłucia i właściwie może być wykonywana jedynie przez lekarza, o tyle metodę bezigłową oferują salony kosmetyczne w Olsztynie – link: https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html, Warszawie czy innych miastach. Zabieg bezigłowy jest bezpieczny i bezinwazyjny, dlatego też jest dobrą alternatywą dla tradycyjnej metody igłowej.
Dzięki mezoterapii substancje odżywcze dostarczane są bezpośrednio do skóry właściwej i działają nawet po zakończeniu zabiegu. W rezultacie takiego działania następuje wygładzenie drobnych zmarszczek i poprawa owalu twarzy. Skóra jest znacznie lepiej nawilżona i odżywiona. Staje się gładsza i lepiej napięta. Co ważne, metoda ta pozwala na indywidualne dostosowanie koktajlu pielęgnacyjnego do potrzeb skóry, dzięki czemu efekt jest jeszcze lepszy.
Zabieg nie należy do najtańszych. Jednorazowy koszt usługi w zależności od tego, jaką metodą jest on wykonywany i jakich partii ciała dotyczy waha się od 200 do nawet 2 000 zł, ale efekty są szybko widoczne, dlatego coraz więcej klientów salonów kosmetycznych decyduje się na skorzystanie z tej usługi. Dla skutecznego podtrzymania rezultatu zabieg należy regularnie powtarzać.
Mezoterapia polecana jest szczególnie dla odmłodzenia i ujędrnienia skóry, ale coraz częściej stosuje się ją również w usuwaniu cellulitu oraz w leczeniu łysienia czy wypadania włosów. W pierwszym przypadku stosuje się koktajle m. in. z kofeiną, które poprawiają mikrokrążenie i ujędrnienie skóry, dzięki czemu redukują skórkę pomarańczową. W drugim natomiast, odpowiednio dostosowany preparat pozwala na odżywienie i regenerację cebulek i struktury włosa, dzięki czemu zapobiega wypadaniu, a czasami nawet odrastaniu uszkodzonych wcześniej cebulek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>